Toonaangevend Repertoire

Een lijst van originele composities voor blaasorkest, symfonische transcripties en bewerkingen van brassband voor fanfareorkest, die in de voorbije 200 jaren de Nederlandse blaasmuziek op diverse manieren hebben gevormd. Van speelplezier tot en met kwaliteitsbewaking en formulering. Deze lijst werd in 2009 samengesteld door een enquete die gehouden werd onder de leden van de BvO&I. In januari 2020 komt een vervolg op deze lijst over de meest belangrijke werken gespeeld in de eerste 20 jaren van de 21ste eeuw.



Toonaangevend repertoire voor Orkest

Het Toonaangevend Repertoire is een verzameling van composities, aangevuld met een beperkt aantal transcripties en solowerken voor orkest. De criteria om als titel te mogen en kunnen verschijnen op deze lijst zijn de volgende:

  • De compositie heeft vele elementen die het speelplezier uitermate sterk bevorderen. Dragen bij aan een sterke beleving en persoonlijke betrokkenheid bij het instuderen en uitvoeren van de compositie
  • De compositie heeft over een (vaak zeer) lange tijd aandacht binnen de programmeringen van talloze orkesten omdat de artistiek inhoudelijke aspecten van de compositie sturend zijn en waren in de ontwikkeling van het orkest in kwestie.
  • De compositie heeft gezien haar vorm en inhoud een meerwaarde te bieden voor de ontwikkeling van de blaasmuziek
  • De compositie heeft vernieuwende compositorische en speeltechnische elementen die bijdragen aan de ontwikkeling van de blaasmuziek
  • De compositie is qua vorm, inhoud, orkestratie, thematisch verloop, ritmische elementen, harmonische opzet een goede compositie

 

In onderstaande tabellen zijn de composities opgenomen op alfabetische volgorde van componist

 

 

Componist

Titel

Ha/Fa/Bra

A

Aagard Nilsen Torstein

Circius

BRA

 

The binding of the Wolf

BRA

Absil Jean

Rites

HA

 

Rapsodie

HA/FA

 

Rhapsodie Brésilienne

HA

 

Roumaniana Suite

HA

Adroît Albert

Vers l’Idéal

FA

Amelsfoort van Jos

Larghetto E Scherzo

HA

Andriessen Hendrik

Ricercare (bewerking Martin Koekelkoren)

HA

Andriessen Jurriaan

Dynamic Overture

HA

 

Sinfonia Il Fiume

HA

Andriessen Louis

Symfonieën der Nederlanden

HA

 

Monuments of The Netherlands

HA

Anrooy (van) Peter

Piet Hein Rhapsodie (bewerking W. Steijn)

HA

Appermont Bert

Gullivers Travel

HA/FA

 

Rapunzel

FA

 

Saga Candida

HA

 

Gilgamesh symphonie no 1

HA

 

Egmont

FA

Arnold Malcolm

Tam O’ Shanters Ride

BRA

 

Fantasy for Brass Band

BRA

 

Little Suite

HA

 

English Dances

HA

 

Four Scottish Dances

HA

Asins Arbo Miguel

Suite para Banda

HA

Aulio Maxim

Les Voyages de Gullivers

HA

 

 

 

 

B

Baaren (van) Kees

Partita

HA

Ball Eric

Resurgam

BRA/FA

 

Devon Fantasy

BRA/FA

 

2e Rhapsody on Negro Spirituals

BRA/FA

 

Call of the Sea

BRA

 

Journey into Freedom

BRA

 

Tournament for Brass

BRA

 

Main Street

BRA/FA

 

Sinfonietta The Wayfarer

BRA/FA

 

High Peak

BRA

 

Indian Summer

BRA/FA

 

Sunset Rhapsody

BRA

Bantock Granville (Sir)

Prometheus Unbound

BRA/FA

 

The Frogs

BRA/FA

Badings Henk

Epiphany I Tre Re

HA

 

Figures Sonores

HA

 

Transitions

HA

 

Images

FA

 

Sinfonietta no II

HA

 

Reflections

HA

 

Conflicts and Confluences symphony no XV

HA

 

Lieshout en zijn Molens

HA/FA

 

Golden Age

FA

 

Sagas

FA

Ballisat Jean

Le Premier Jour

HA

Barberan Teodore

Asgard symphony no 1

HA

Barnes James

Pagan Dances

HA

 

Symphonic Overture

HA

 

Symphony no 3

HA

 

Fantasy Variations

HA

 

Impressions of Japan

HA

 

Danza Sinfonica

HA

 

Eaglecrest

HA

 

Invocation and Toccata

HA

Bennett Robert Russell

Suite of Old American Dances

HA

 

Four Preludes for Band

HA

 

Concerto Grosso

HA

Benoit Peter

Concertsuite, deel 1

HA

Berlioz Hector

Symphonie Funèbre et Triomphale

HA

Bernstein Leonard

Divertimento (Bew. Cl. Grundman)

HA

 

Overture to “Candide” (Bew. Cl. Grundman)

HA

 

Slava (Bew. Cl. Grundman)

HA

 

Three Dance Episodes (Bew. M. Stith)

HA

Beurden (van) Bernard

Grenzeloos

FA

 

Estampie

FA

 

La Messe

HA

Billik Jerry

Symphony for Band

HA

Blake Howard

Fusions

BRA

Blanquer Amando

Entornos

HA

 

Concierto para Banda

HA

 

Gloses II

HA

 

Tres Dances Valencianes

HA

 

Iridiscensias Sinfonicas

HA

Bliss Arthur (Sir)

Kenilworth

BRA

 

Checkmate

HA

Bretons Salvador

Rebroll

HA

Boedijn Gerard

Caesar en Cleopatra

HA/FA

 

Harlem Shadows

HA/FA

 

Folkloristische Paraphrase

HA/FA

 

Vijf Epigrammen

HA/FA

 

Halewijn

FA

 

The Harp of Wales

HA/FA

 

Partita Piccola

HA/FA

 

Esquisse Triomphale

HA/FA

 

Plechtige Ouverture

HA/FA

 

Ladingen

HA

 

St. Hubertus

HA

Boekel Meindert

Tableaux des Vosges

HA/FA

 

Harlem Shadows

HA/FA

 

Spirit of Life

HA/FA

 

Suite Classique (+ Scherzo)

HA/FA

 

Introductie, Elegie en Capriccio

FA

 

Three Motions

FA

 

Saint David

HA

 

Ballade

HA/FA

 

Suite Romantique

HA/FA

 

New Orleans

FA

Boer (de) Ed

Armeense Rhapsodie no I

HA

 

Armeense Rhapsodie no II

FA

 

Heksen Ketel

FA

 

Caucasische Epode

FA

 

A Night on Culbin Sands

HA

Booren (van den) Jo

Capriccio

FA

 

Deux Pieces Characteristiques

FA

 

Musica con Fuoco

FA

 

Zodiac

HA

Bosveld Jan

De Zwaanriddersage

FA

 

Cobra

HA

 

Vuurgeesten

FA

 

Trias Politica

FA

 

Achnaton

HA/FA

 

Kameleon

FA

 

Golden City

HA

Bourgeois Derek

Cotswold symphonie

HA

 

Symphony nr. 8 Mountains of Mallorca

HA

 

Symphony of winds opus 67

HA

 

Blitz

BB

Brand Michel

Dreams and Fancies

HA/FA

Brossé Dirk

El Golpe Fatal

HA

 

War Concerto

HA

 

Oscar for Amnesty

HA

Brouwer Leo

Cancion de Gesta

HA

Bulla Stephan

Heather Ridge Sketches

HA/FA

 

Firestorm

BRA/FA

 

 

 

C

Calvert Morley

Introduction, Elegy and Caprice

BRA

Chance John Barnes

Incantation and Dances

HA

 

Symphony no II

HA

 

Var. on a Korean Folksong

HA

 

Blue Lake Overture

HA

Camphouse Mark

Watchmen, tell us of the night

HA

 

Movement for Rosa

HA

Cesarini Franco

Abysses

FA

 

Suite Provençale

HA

 

Pastorale de Provence

HA

 

Var. on a French folksong

HA

 

Mexican Pictures

HA

Chabrier Emmanuel

Trois Pieces Pittoresque (diversen)

HA

 

Espana Rhapsody (D. Dondeyne en J. Cailliet)

HA

Cibulka Franz

Wjatka

HA

Cleemput (van) Werne

Arachne

HA

Creston Paul

Legend

HA

 

Celebration Overture

HA

Cundell Eric

Blackfriars

BRA/FA

Curnow James

Trittico

FA

 

Mutanza

HA

 

Knoxville – 1800

FA

 

Spectrum

FA

 

Canticle of the Creatures

HA

 

Lochinvar

HA

 

Partita for Band

HA

 

Brass Metamorphosis

BRA

 

 

 

D

Del Borgo Elliot

Music for winds and percussion

HA

Delden (van) Lex

Marcia Pomposa

HA

De Roeck  Gustav

Epaminondas

FA

De Taeye  Alex

Tryptique Dramatique – Les Croix de Bois

HA

Devreese Fredrique

Suite nr. 1 Benvenuta (Bew. Karel de Wolf)

HA

Delft (van) Marc

American Fantasy

FA

Doss Thomas

Alpina Saga

FA

 

Sidus

HA

Dondeyne Désiree

Ballade pour une Fête populair

HA

Dijk (van) Joop

Noormannen op de Vecht

FA

 

The Saba Adventure

FA

 

 

 

E

Elgar Edward

Severn Suite

BRA

Ellerby Martin

Chivalry

Bra

 

Paris Sketches

HA

 

Tristan Encounters

Bra

 

 

 

F

Fernie Allan

The Royal Mile Suite

BRA

 

Anglican Dances

BRA

Ferran Ferrer

La Tormienta del Desierto

HA

Ferrero Bernardo Adam

Homenja a Joaquin Sorolla

HA

 

Danses Valencianes

HA

Fletcher Percy

Labour and Love

BRA/FA

 

An Epic Symphony

BRA

Fontyn Jacqueline

Crenaux

HA

 

Frises

HA

Ford Trevor

Portraits of a Band

HA

 

Four Contrast for Winds

HA/FA

Forté Rafael Aldo

Van Gogh Portraits

HA

 

The Impressionist Prints

HA

Frid Geza

Variations on a Dutch folksong

HA

Friedemann Carl

Slavische Rhapsodie no 1

HA

Fujita Genba

Lamentations of the Archangel Michael

HA

 

 

 

G

Geehl Henry

Normandie

BRA/FA

Gillis Don

Symphony no X

HA

 

Symphony no 5 ½

HA

 

Tulsa

HA

Gilson Paul

Variations Symphonique

FA

 

Binche

FA

 

Ouverture Richard III

HA

Goffin Dean

Rhapsody in Brass

BRA/FA

 

Golland John

Sounds

BRA

 

Concerto for Brass

BRA

 

Atmospheres

HA

Goorhuis Rob

Concertino voor fanfare

FA

 

Ballade die Brück am Tay

FA

 

Sonate

FA

 

Poeme Symphonique

FA

 

Passion et Tendresse

FA

 

Innocent Condemned

FA

 

Overture Concertante

FA

 

The Robber Knight

FA

 

Fright’ning White

FA

 

Les Quatre Moulins à Roue

FA

 

Chansons Bacchiques

HA

 

Var. on a Pentatonic theme

HA

 

Excelsior

HA

 

Columbus

HA

Gorb Adam

Yiddish Dances

HA

Gotkovsky Ida

Concerto pour grande Orchestre d’Harmonie

HA

 

Poeme  du Feu

HA

 

Le Chant de la Forêt

HA

 

Brilliante Symphony

HA

 

Symphonie pour Orchestra d’Harmonie

HA

 

Symphony de Printemps

HA

Gould Morton

Jericho

HA

 

Balad for Band

HA

 

Suite from “Holocaust”

HA

Graham Peter

The Essence of time

BRA

 

Shine as the Light

BRA/FA

 

Windows of the World

BRA/FA

 

On Alderley Edge

BRA

 

Harrison’s Dream

BRA

 

Dimensions

BRA

 

Dimensions (Jean Segers)

FA

 

Journey into the Centre of the Earth

BRA

 

Journey into the Centre of the Earth (Bew: L. Vertommen)

FA

Grainger Percy Aldridge

Lincolnshire Posy

HA

 

Irish Tune of County Derry

HA

 

Children’s March “Over the Hills and Far Away”

HA

 

Colonial Song

HA

 

Hill-song no 2

HA

Gregson Edward

Connotations

BRA

 

Of men and Mountains

BRA

 

Dances and Aria’s

BRA

 

Patterns

BRA

 

Var. on Laudate Dominum

BRA

 

Var. on Laudate Dominum (Bew.  D. Oosterman)

FA

 

Essay

BRA

 

The Sword and the Crown

HA/FA

 

Voices of Youth

BRA

 

Partita

BRA

 

Prelude for an Occasion

BRA

Griendt (van der) Koos

Vijf Kleine Parades

HA

Groot (de) Hugo

Hollandsche Rhapsodie

HA

Gould Morton

Jericho

HA

 

Santa Fé Sage

HA

 

Holocaust

HA

 

Cowboy Rhapsody

HA

 

Latin American Sinfonietta (Bew. M. Koekelkoren)

HA

 

 

 

H

Haan (de) Jacob

Symphonique Variations

FA

 

Grounds

FA

 

Oregon

HA/FA

 

Lastoria

HA/FA

 

Pastorales Symphoniques

HA

 

The Saint and the City

HA/FA

 

Variazione in Blue

HA/FA

 

Discovery Fantasie

HA/FA

 

Free World Fantasy

HA

 

Suite Symmetrique

HA/FA

 

Festa Paesana

HA/Fa

 

Ross Roy

HA/FA

 

Diogenes

BRA/FA

 

Elegy I

BRA/FA

Haan (de) Jan

Contrasten

FA

 

Prevision

HA/FA

 

The Land of Wind and Water

FA

 

Banja Luka

FA

 

Overture to a new Age

HA/FA

 

Fryske Fantasie

FA

 

Spanish Triptych

HA

 

The Land of wind and Water

HA

 

Variations on a Chord

FA

Haderman Jan

Clouds on the heat

HA

 

Four Dances

FA

 

Music for a Festive Occasion

FA

Haemhouts Ben

Recalls

HA/FA

Hayer d’Francies

Het Daghet in het Oosten

HA

Hamers Maurice

New Life

FA

 

The Sky is the Limit

FA

Hanniken Jos

Boule du Feu

HA

 

Suite Enfantine

HA

Hanson Howard

Laude

HA

Hart Paul

Cartoon

HA

Hautvast Willy

Concertante Muziek

FA

 

Sinfonia Italiano

HA/FA

 

Belcanto Ouverture

HA/FA

 

Quatre Bras

HA

 

Playful  Interlude

HA/FA

 

Petite Suite Pittoresque

FA/FA

Heaton Wilfrid

Contest Music

BRA

Hemel (van) Oscar

Drieluik

HA

Henze Hans Werner

Ragtimes and Habaneras

BRA

Hesketh Kenneth

Danceries

HA

Hespe George

The Three Musketeers

BRA/FA

Hidas Frigyes

The Undanced Ballet

HA

 

The Sea

HA

 

Coriolanus for band

HA

Hindemith Paul

Symphony in B flat

HA

 

Symphonische Metamorphosen

HA

 

Konzertstück op. 41

HA

Holst Gustav

First Suite in Es

HA

 

Second Suite in F

HA

 

Hammersmith

HA

 

A Moorside Suite

HA/BRA

Horovitz Josef

Bacchus on Blue Ridge

HA

 

Windharp

HA

 

Ballet for Band

BRA

Houben Kevin

Codon

FA

Hosay

Persis

HA

Hovland Egil

Fanfare and Choral

HA

Huber Paul

Der Dämon

FA

 

Burlesca

FA

 

Evocazione

HA

 

Symphonic Overture

BRA

Huggens Ted

New Baroque Suite

HA/FA

Husa Karl

El Fresco

HA

 

Apotheosis of this Earth

HA

 

Music for Prague 1968

HA

 

Les Couleurs Fauves

HA

 

 

 

I

Ito Hoshide

Glorioso

HA

 

 

 

J

Jacob Gordon

An Original Suite

HA

 

Suite in B flat

HA

 

William Byrd Suite

HA

 

Music for a Festival

HA

Jager Robert

Third Suite

HA

 

Var. on a theme by Robert Schumann

HA

 

Sinfonia Noblissima

HA

Janssen Harrie

Trioloog

FA

 

Die Insel des Zweiten Gesichts

 

Jenkins Cyriel

Coriolanus

BRA

Jonak Zdenek

Kammersinfonie

HA

Jong (de) Hans

Icone

FA

 

Ommagio a Kristina D

FA

 

 

K

Kaneda Bin

Overture for Symphonic Band

HA

Katschaturian Aram

Trois Dances

HA

Kernen Ronald

Cortège, Choral & Farandole

HA

Ketting Otto

Divertimento Festivo

FA

Konagaya Soichi

A Japanese Tune

HA

Koumans Rudolf

Ouverture voor harmonieorkest

HA

Kox Hans

The Waterbeggars

HA

Kuwahara Hiroaki

Three Fragments for Band

HA

 

 

L

Lancen Serge

Le Mont St. Michel

HA

 

Hymne a la Music

HA

 

Le Chant de l’Árbre

HA

 

Cap Kennedy

HA

 

Manhatten Symphony

HA

 

Symphony de Paris

HA

 

Ouverture pour un matin d’automme

HA

 

Ouverture Triomphale

HA

Lancester Coby

Les Papillons (ism Johan de Meij)

HA

Leanaerts Wouter

Niflheim

HA

 

Devils Island

HA

Lefèvre François

Terpsichore

HA

Legley Victor

Symphony no 7

HA

Lekeu Guillaume

Fantaisie Symphonique

HA

Lijnschooten (van) Henk

Three Caprices for Band

HA/FA

 

Rhapsody over Zeemansliedjes

HA

 

Geuzen in de Bommelerwaard

HA/FA

 

Suite of Greek Lovesongs

HA

 

Variations on a Japanes folksong

HA

 

Kleine Speelmuziek

HA

 

Vier Impressions

HA

 

Four Characters

FA

 

Overture for Fun

HA

 

Jeu de Cuivre

FA

 

Ouverture Sportive

FA

 

Ouverture 2000

HA

 

Rhapsody Française

HA/FA

 

Nederlandse Suite

HA

 

De Geuzen in de Bomlerwaard

HA

 

Rhapsody from the Low Countries

HA

 

Stromingen

FA

Lloyd George

English Heritage

BRA

 

Diversions on a Bass Theme

BRA

 

Royal Parks

BRA

Lukas Zdenek

Sinfonia Brevis

HA

 

 

M

Maslanka David

A Child’s Garden of Dreams

HA

McCabe John

Cloudcather Falls

BRA

Meij (de) Johan

Pentagram

FA

 

Les Quintessenza

HA

 

Symphonie no1

HA

 

Madurodam

HA

 

Loch Ness

HA

 

Aquarius

HA

 

Extreme make over

BRA

 

T-Bone Concerto

HA

Mendelssohn Felix

Ouverture für Harmoniemusik

HA

Mertens Hardy

Fiefoerniek

HA

 

The Heavenly Fluteplayer

HA

 

The Singapore Experience

HA

 

Variazioni sinfonische “non potho reposare”

HA

 

Zodiac Limit for the Lion

HA

 

Xenia Sarda

HA

 

Ritual

FA

 

Walhalla

FA

 

Armageddon

FA/HA

Milhaud Darius

Suite Française

HA

Moerenhout Jos

Images d’ Eté

FA

 

Vier Antwerpse Kunstschilders

HA/Fa

 

Suite d’Orchestre no 2

HA

Monster Kors

Hymne aan de Zee

FA

 

Dorp in de zomer

FA

 

Drie Dansen

HA

Montesinos Comas Eduardo

Metabolismos Ritmicos

HA

 

Estructuras Isorritmicas

HA

Moren Bertrand

Landscapes

BRA

Morrissey John

Royal Procession

HA

 

 

N

Nadis Camillo

The Universal Judgement

HA

Nixon Roger

Fiesta del Pacifico

HA

 

Pacific Celebration Suite

HA

Nelhybel Vaclav

Trittico

HA

 

 

 

 

O

Orsomando Giovanni

Banda sucre

HA

 

Olympica

HA

 

 

P

Penders Sjef

Festivity

FA

 

Synkretismos

HA

 

Fanfaresque

FA

 

Transformations During a Man’s Life

FA

 

Tre Dodecapricci

HA

Persichetti Vincent

Divertimento for Band op 42

HA

 

Pageant

HA

 

Symphony nr 6

HA

 

Parable for Band

HA

Pizzini Carlo

El Piemonte (bewerking Gert Buitenhuis)

HA

Poot Marcel

Dionysos

FA

 

Movement Symphonique

FA/BRA

 

Capriccio

HA

Pütz Marco

Sinfonietta for Band

HA

 

Derivations

FA

 

Sincerely Yours

FA

 

Initialis

FA

 

 

Q

Quinto Serna Santiago

Suite Sencilla

HA

 

 

R

Reed Alfred

Armeense Dansen no I

HA

 

Armeense Dansen no 2

HA

 

Symphony no 3

HA

 

Symphony no 4

HA

 

Symphony no 5

HA

 

El Camino Real

HA

 

Praise Jerusalem

HA

 

Musicmaker Overture

HA

 

First Suite

HA

 

Second Suite

HA

 

Third Suite

HA

 

Othello

HA

 

Russian Christmas Music

HA

 

A Little Concert Suite

HA

 

Three Revelations from Lotus Sutra

HA

Reed Owen

Fiesta Mexicana

HA

Rimmer Drake

Quo Vadis?

BRA/FA

 

Othello

BRA/FA

Rimmer William

Rule Brittania

BRA/FA

Rodger Rodger

Music of the four winds

HA

Rodrigo Joaquin

Per la Flor del Llire Blau

HA

Roeck (de) Gustav

Epaminondas

FA

Roost (van der ) Jan

Amazonia

FA

 

Rikudim

HA/FA

 

Condacum

HA/FA

 

Spartacus

HA

 

Stonehenge

BRA

 

Avalon

FA

 

Suite Provençale

HA

 

Sinfonietta

HA

 

Poeme Montagnards

HA

 

Singnapura Suite

FA

 

Albion

BRA

 

Excalibur

BRA

Rudin Rolf

Bachanale

HA

 

Der Traum des Oenghus

HA

 

Vom  Ende der Zeit, eine Verahnung

HA

 

Drie Druiden

HA

 

 

S

Salnikov Georgy

Children’s Suite

HA

Scheffer Pi

Three Inventions

HA/FA

 

Man about Town

HA/FA

 

Vaudeville Suite

HA/FA

 

Highroad Impressions

HA/FA

 

Journey into nowhere

HA/FA

Schönberg Arnold

Thema and Variations

HA

Schmitt Florent

Dionysiaques op. 62

HA

Schoonenbeek Kees

Tre Evocazione

FA

 

Fata Morgana

FA

 

Trittico

FA

Segers Jean

Suite

FA

Sheldon Sydney

Visions of Flight

HA

Slothouwer Jochem

Hymns and Dances II

HA

Smith Claude T.

Festival Variations

HA

 

Eternal Father Strong to Save

HA

 

Symphony no 1

HA

Sparke Philip

The Land of the Long Wide Cloud

BRA

 

Moon about Mexico

BRA

 

Variations on a Enigma

BRA

 

The Four Noble Truths

BRA

 

Tallis Variations

BRA

 

A Malvern Suite

BRA

 

The Prizewinners

BRA

 

The Year of the Dragon

BRA

 

Between the two Rivers

FA

 

The Sunken Village

FA

 

Dance Movements

HA

 

Stalmeier Piet

Divertissement Rhapsodique

HA

 

Spanish Suite

FA

 

Concertsuite voor fanfare

FA

 

Drie Symfonische Schetsen

HA

 

Suite Picturale

HA

Stanêk Pavèl

Songs from the East End

HA

 

Die Grosse Seefahrt 1492

HA

Strategier Herman

Mouvements Symfoniques

HA

 

Fanfare Ouverture

FA

Stravinsky Igor

Symphonys of Winds

HA (ens)

 

Concerto for piano and windinstruments

HA (ens)

Strens Jules

Danse Funambulesque

HA

Sullivan Arthur

Pineapple Poll Suite

HA

Swearingen James

Novena

HA

Swerts Piet

Appocalyps no II

HA

 

Martenizza

HA

 

Chain

HA

 

Fantasy Tales

HA

Swiggers Eric

Aurora

FA

 

Decennium

FA

 

 

T

Tailleferre Germaine

Suite-Divertimento (Dondeyne Désiree)

HA

Toebosch Louis

Intr. Thema en Var. ‘Waar in ’t Bronsgroen eikenhout’

HA

 

Windmusic opus 123

HA

 

Eufonie

HA

 

’16-‘85

FA

 

Triptiek voor fanfare

FA

Tuinen Feike

Level Two

FA

Tull Fisher

Liturgical Symphony

HA

 

Saga of the Clouds

HA

 

 

V

Vaughan Williams Ralph

English Folk Song Suite

HA

 

Toccata Marziale

HA

 

Sea Songs

HA

 

Variations for Brass Band

BRA

Villa Raphael

Gran Fantasia Espanola

HA

Vinter Gilbert

James Cook-Circumnavigator

BRA

 

John O’ Gaunt

BRA

 

Spectrum

BRA

 

Variations on a Ninth

BRA

 

Triumph Rhapsody

BRA

 

Symphony of Marches

BRA

 

Salute to Youth

BRA

Vlak Kees

Western Rhapsody

HA

 

Western Pictures

HA/FA

 

Tapas de Cocina

HA/FA

 

Music for a Movie-pictures

HA/FA

 

Concerto for Basclarinet and band

HA

 

Rivieren Cyclus

HA/FA

 

Paso Cabaïo

HA/FA

 

Paso Flamenco

HA/FA

 

The New Village

HA

 

Telemark Fantasy

HA

 

Burlesque

HA

Vliex Leon

De Helden van Velden

FA

 

Carpe Diem

FA

 

Tintagle Castle

FA

 

Composition VIII

FA

 

The Eagle of Snowdown

FA

 

Goodnight Sarajevo

FA

Vos Bob

Suite voor harmonieorkest

HA

 

 

 

W

Waignein André

Alternances

HA

 

Diagram

HA

 

Dunamis

HA

 

Reminiscencia Gitana

HA

Wagner Richard

Trauermarsch

HA

Waespi Oliver

Suite no 1

HA

 

Skies

HA

Walters L. Harold

American folk Suite

HA/FA

 

Jamaican Folk Suite

HA/FA

Whitacre Eric

Gost Train

HA

Wilby Philip

Dove Descending

BRA

 

Vienna Nights

BRA

 

Paganini Variations

BRA

Williams Clifton

Festival overture

HA

 

Symphonic Suite for Band

HA

Wilson Dana

Piece of Mind

HA

 

Shakata: singing the World into Existence

HA

Wood Guy

Five blooms in an Welsh Garden

BRA

 

Tombstone-Arizona

BRA

Wood Haydn

Mannin Veen

HA

 

The Seafahrer

HA

Woolfenden Guy

Curtain Call

HA

 

Illyrian Dances

HA

 

Gallimaufry

HA

Wright Dennis

Tam O’Shanter’s Ride

BRA

 

Pride of Race

BRA

Wright Frank

Sirius

BRA/FA

 

 

Y

York Peter

Automation

BRA

 

Jodrell Bank

BRA/FA

 

The Shipbuilders

BRA/FA

 

 

Z

Zararès Fort Francisco

Iocundum

HA

 

Diptic Simfonic

HA

Zamecnik Evzen

Moravian Rhapsody

HA

Zdechlik John

Choral and Shaker Dance

HA

 

 

 

Samenstelling Alex Schillings


Terug



Deel het met uw vrienden!


Meer Repertoire

Het verlies van zeer bruikbare klankkleuren

Het repertoire voor fanfare-orkest heeft sinds de introductie van de Concertafdeling in 1985 een enorme vlucht genomen. Een van onze muzikale helden voor de blaasmuziek, Henk Badings, gaf o.a. met zijn Images(1983) en zijn Sagas (1985) aan dat deze orkestvorm klaar was voor een enorme verruiming van het klankleurenpalet. Images, met zijn tot dan toe onbekende effecten als de aleatoriek en Sagas met uitbreiding van het klarinettenquartet.

De kracht van herhalen

Bij een simpele kijk in de programma’s van elk professioneel symfonieorkest is er standaard, dus elk seizoen, aandacht voor de grote componisten en hun ijzeren repertoire. Composities die in de voorbije 300 jaren met grote regelmaat terugkeren op de programma’s.